Při nákupu nad 790 Kč doprava zdarma.

V Kersku vyhrál Navara

Nejlepší český šachista, velmistr David Navara předvedl své šachové umění na VII. ročníku open-air turnaje v rapid šachu, který se uskutečnil v sobotu 17. 6. 2023 v Bungalovech Kersko.

354936836_10218184794171556_6640567083436147002_n

Navara (1. Novoborský šachový klub) v sedmikolovém klání dokázal porazit šest soupeřů a jen s jedním remizoval a z rukou starosty obce Hradištko - Kersko pana Vlastimila Šestáka tak mohl převzít pohár pro vítěze.

Turnaje se zúčastnilo 44 hráčů z ČR i ze zahraničí včetně dvanácti nositelů mezinárodních šachových titulů. Vedle vítěze Navary bylo možné obdivovat partie GM Vojtěcha Pláta, GM Miloše Jirovského nebo několika Mezinárodních a FIDE Mistrů.

IMG_1104

Druhé místo z VI. ročníku kerského turnaje obhájil FM Gustav Brejník z Šachového klubu Slavia Kroměříž, který ještě v posledním, sedmém kole bojoval s Navarou o celkové prvenství. Partie však skončila remízou, což Brejníkovi přineslo "pouze" stříbrnou medaili. Na třetím místě se umístil IM Jakub Půlpán z klubu JOLY Lysá nad Labem.

IMG_1092-5

Nejlépe hrajících hráčem ze zahraničí byl IM Thomas Casper z Německa, který obsadil čtvrtou příčku. Zlatý pohár za vítězství v kategorii do 15 let si domů z Kerska odvezl Denis Martínek z pražského klubu ŠK Bohnice.